Şu an ürün satışı yapılmamaktadır.
en iyi cam sileceği
Posted in: Genel Bilgi Orijinal Ürün

En İyi Cam Sileceği Hangisi? 2022’nin En İyileri!

Yolu rahat görmenize ve sizi güvende tutmaya yardımcı olması için arabanızda kaliteli cam silecekleri olması çok önemlidir. Silecek lastiği satın almak basit gibi görünsede, aslında en iyi cam sileceği lastiğini bulmak için göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Hibrit tipi, muz tipi veya telli (geleneksel) tip gibi seçim yapabileceğiniz silecekleri içerir. Hatta en kötü hava koşullarında bile sorunsuz çalışan bileşikli silecekler bile vardır. Ön cam sileceklerinin başlıca türleri şunlardır:

  • Geleneksel (Telli): Bu oto cam silecekleri, kauçuk kaplı olan bir bıçağı destekleyen, metal çerçeveye sahiptir. Sadeliği ve heryerde bulunabilirliği aynı zamanda geleneksel bıçağı en uygun fiyatlı hale getirir.
  • Muz: Geleneksel metal çerçeve ,menteşesiz kauçuk şeritle değiştirilerek üretilmiştir. Gelişmiş teknolojisi sayesinde araçlarda standart donanım haline geldi. Muz oto silecek tasarımı, basıncı cama daha eşit bir şekilde uygulayarak performansı artırır. Ancak bir dezavantajı, silecek tertibatının bütün şekli nedeniyle kum gibi maddelerin üzerinde kalabilmesidir.
  • Hibrit : Bu silecek türü, hem geleneksel hem de muz tipinden öğeler içerir. Aerodinamik bir plastik kasa, pisliklerin geçmesi için açıklıkları korurken menteşe kısımlarını gizler. Eklenmiş muz tarzı silecek bıçağı, eşit basınç ve temas dağılımı sağlar.

Sevdiklerinizin güvenliği için aracınızın bakımlı olmasını ihmal etmeyin. Benzer şekilde sürüş güvenliğinizi ve görüşünüzü etkileyen sileceklerinizi yenilemeyi ihmal etmeyin.

Farklı stillerin dışında, oto sileceği değişimi için dikkate alınması gereken başka değişkenler de vardır. Piyasadaki çoğu silecekte kauçuk kullanılmışken, uzun vadede daha iyi dayanıklılık ve performans sunduğu söylenen silikon kullanılanları da vardır. Ayrıca buz ve kar gibi belirli hava şartlarına özel seçenekler de vardır. Bu silecekler zorlu koşullarda çalışmak için özel olarak tasarlanmıştır.

İhtiyaçlarınız için en iyi ön cam sileceklerini seçmek düşündüğünüzden daha karmaşık hale geldiyse endişelenmeyin. Bütçenize, türünüze, malzeme eklemenize ve bunları nasıl kullanacağınıza bağlı olarak çeşitli kategorilerdeki en iyi ön cam sileceklerinin bir listesini derledik. Önerilerimizi, popüler alışveriş sitelerinde uygulamalı deneyim ve müşteri memnuniyeti puanlarına dayandırdık.

En iyi bütçe dostu silecek lastiği seçimi

Valeo First Muz Tipi Silecek

Valeo First Muz Tipi Silecek

En iyi lastik markaları arasında yer alan Valeo Silecek lastikleri tüm dünyada kabul görmüş, bütün araç modelleri için silecek lastikleri üreten, kalitesiyle de büyük beğeni yakalayan silecek markasıdır. Birçok Fransız üretimi araç sıfır km satışlarında üzerinde bu silecek bulunur. Bugün birçok araç kullanıcısının araçlarında güvenerek kullandığı ve en çok tercih edip, tavsiye ettiği marka şüphesiz Valeo’dur. Çünkü hem bol çeşit, kaliteli malzeme, hem de kolay kurulumu sayesinde büyük beğeni yakalamıştır. Tavsiye ettiğimiz bu silecek her ne kadar kullanıcılar arasında kalitesi kanıtlanmış da olsa, hem uygun fiyatlı hem de bol çeşitli olarak fiziki oto mağazalarında veya yetkili servislerde bulunamayabilmektedir. Stoklarında mevcudu bulunanların ise fiyatları gerçekten çok yüksek olabilmektedir.  Bu sebeple size internet üzerinden Valeo Silecek satın almanızı öneririz. Orjinal Valeo Marka silecekleri Silecekci.com’dan satın alabilirsiniz.

En iyi hibrit silecek lastiği seçimi

Michelin Rainforce™ Universal Hibrit Silecek

Michelin Rainforce™ Universal Hibrit Silecek

Goodyear gibi Michelin de lastikleriyle tanınan bir marka. Ancak şirket, her türü kapsayan bir dizi ön cam sileceği sunuyor.

Tüm Michelin hibrit silecekleri, lastiklerinin yola sarıldığı gibi camı kucaklayan Smart-Flex teknolojisine sahiptir. Basitçe söylemek gerekirse, braketsiz kasa, Michelin Stealth bıçağın ön cam yüzeyindeki kıvrımlara uyum sağlar. Çünkü buna olanak tanıyan farklı basınç noktalarına sahiptir. Böylece camla sürekli teması sürdürürken pislikleri temizler. Segmentlere ayrılmış sert kapak tasarımı kalıntıların birikmesini önler. Ayrıca şiddetli yağmur veya aşırı sıcaklık gibi aşırı hava koşullarında dayanıklı kalır.

Michelin Rainforce™ Universal Hibrit Silecek bıçakları sürtünmeyi azaltan ve gürültüyü en aza indiren karışımlı bir grafit kauçuk kaplamaya sahiptir. Michelin bıçaklar özellikle kışın iyi performans gösterir. 

En iyi muz silecek lastikleri

Bosch Aerotwin Set (Orjinal)

Bosch Aerotwin Set (Orjinal)

Aerotwin ön cam silecekleri, kanadın ön camla olan temas basıncını artıran ve bu basıncı tüm sileceğe eşit olarak dağıtan iki adet özel Evodium yaylı raya sahipti. Bu raylar, öncelikle tutarlı ve lekesiz silecek sonuçları elde etmeye yardımcı olur. İkinci olarak ise Evodium yaylı raylar sayesinde basınç lastik boyunca eşit dağılır. Bunun yanıda dayanıklılığı artırmak ve sileceğin kenarının bozulmasını azaltmak için yeni ve geliştirilmiş bileşenler vardır.

Aerotwin sileceğin aparatlı ve aparatsız olarak iki farklı türü bulunuyor. Her ikisinde de silecek lastikleri aynı olmakla birlikte aparatsız olan, yani araca özel üretilmiş olan, daha zarif görünür ve montajı aparatlı olana nazaran daha basittir. Sizde en iyi cam sileceği lastiğini arıyorsanız Bosch Aerotwin modelini tercih etmelisiniz.

Yorum Yazın